Türkiye, Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası’nda zirvede!

İtalya’nın başkenti Roma’da 18-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası bugün tamamlanan takım ve bireysel madalya atışları ile sonlandı. Türkiye; 7 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Bireyselde W1 erkekler Yiğit Can Aydın, makaralı yay kadınlar Öznur Cüre Girdi, takımlarda ise Makaralı Yay Karışık Milli Takımı (Öznur Cüre Girdi – Bülent Korkmaz), Makaralı Yay Kadın Milli Takımı (Öznur Cüre Girdi – Sevgi Yorulmaz), Klasik Yay Karışık Milli Takımı (Sadık Savaş – Yağmur Şengül), Klasik Yay Kadın Milli Takımı (Yağmur Şengül – Merve Nur Eroğlu), W1 Erkek Milli Takımı (Bahattin Hekimoğlu – Yiğit Caner Aydın) altın madalya kazandı.

W1 Karışık Milli Takımı (Nil Mısır – Yiğit Caner Aydın) gümüş, Klasik Yay Erkek Milli Takımı (Yavuz Papağan – Sadık Savaş) ve W1 erkeklerde Bahattin Hekimoğlu bronz madalya elde etti.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İtalya’da düzenlenen Avrupa Para Okçuluk Şampiyonası’nda 7 altın, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan milli para okçular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İtalya’da düzenlenen Avrupa Para Okçuluk Şampiyonası’nda 7 altın, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan milli sporcularımız hepimizi gururlandırdı. Azmi, inancı ve kararlılıkları ile bu başarının elde edilmesinde emeği olan başta milli sporcularımız olmak üzere tüm teknik ekibimize teşekkür ediyor, hepsinin başarılarının devamını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir